eshop.png
np_widgets.png
zv_widgets.png

Izolace interiéru

  • Cenová kalkulace

Ačkoliv se obvykle u domů a bytů provádí vnější izolace fasády, je vhodné také zateplení interiéru, nebo některé jeho části. Ideálním místem pro zlepšení izolačních vlastností je vnitřní část střechy a podkroví, ale i další vnitřní stěny a podlahy, kterými by mohlo unikat teplo.

Pěna zvolená k izolaci dřevěných konstrukcí, krovů, příček, stěn a jiných těžce dostupných míst, jež zároveň potřebují dýchat, musí disponovat vynikajícím difúzním odporem. Proto je důležité na zateplení domu použít pěnu na vodní bázi s otevřenou strukturou buněk, jakou je pěna EXY 09 s otevřenou strukturou buněk.

Zateplování podkroví probíhá v několika krocích

Díky otevřené struktuře buněk a vynikajícím difúzním vlastnostem izolační pěna dýchá a zabraňuje vzniku plísní, protože posouvá rosný bod mimo stavební konstrukci. Izolační pěna vytvoří vzduchovou bariéru a zabrání pronikání studeného vzduchu a úniku tepla z domu. Vlhkost bez problémů projde ven. Neprojeví se tak nepříjemný efekt nově zaizolovaného domu, kdy majitelé často zapomenou na nutnost větrat a kvůli zvýšené vlhkosti se jim ve zdech brzy objeví nebezpečná plíseň. S pěnou EXY 09 s otevřenou strukturou buněk je dům dokonale zateplen, ale přesto „dýchá".


zateplení interiéru S pěnou EXY 09 s otevřenou strukturou buněk

Tento druh stříkané izolace disponuje několika výjimečnými vlastnostmi – přilne k jakékoliv konstrukci, izolace zůstává trvale pružná a je objemově a tvarově stálá. Nemění izolační vlastnosti po celou dobu, kdy je ve stavební konstrukci. Nemůže se tedy stát, že za několik let budete muset interiér izolovat znovu.

V případě, že potřebujete zateplit místnosti s vyšší vlhkostí, není pěna EXY 09 s otevřenou strukturou buněk vhodná. V takové situaci je třeba použít pěnu EXY 39 s uzavřenou strukturou buněk, která zabraňuje průniku vlhkosti. Disponuje nejlepšími izolačními vlastnostmi, které jsou momentálně dostupné na trhu – to vše za velmi přijatelnou cenu.

VÍCE NEŽ 1000 PARTNERŮ PO CELÉM SVĚTĚ!

NAJÍT PARTNERA VE SVÉ ZEMI

Nezávazná poptávka

Máte zájem o izolaci domu nebo se chcete jen na něco zeptat ohledně izolačních materiálů? Neváhejte a napište nám.

Jméno:
Příjmení:
Váš e-mail:
Telefon:
Místo stavby (země)
Poptávám:
izolaci interiéru
izolaci exteriéru
litou pěnu na izolaci dutin
ochranný a hydroizolační nátěr