Stříkaná izolace použita jako zateplení základů

Izolace základů stříkanou pěnou EXY SPRAY SYSTEM®

Základy domu by měly být dostatečně izolovány, aby nedocházelo ke ztrátě tepla v místech, které jsou v kontaktu se zemí. Díky izolaci soklu stříkanou pěnou EXY se vyhnete zbytečným tepelným ztrátám, tvorbě vlhkosti a následnému vzniku plísní v této oblasti. V závislosti na umístění a povaze základů může tahle, nebo obvodová izolace výrazně snížit náklady na vytápění. Stříkaná pěna EXY chrání celou budovu před mrazem, vlhkostí a před tvorbou plísní. Izolace soklu se provádí přibližně 80 cm pod zemí a v této oblasti zajišťuje redukci tepelných mostů mezi vnější stěnou a základem.

K izolaci soklu doporučujeme vyzkoušenou a osvědčenou izolaci EXY 34 HFO. Pěna se jednoduše nanese na čistý a suchý povrch a tam po expanzi vytvoří celistvou izolační vrstvu bez spojů. Pěna dosahuje až třicetinásobku objemu a v důsledku toho se pěna dostane a vytvrdne téměř ve všech mezerách a spárách ve zdivu nebo v betonu, čímž zabraňuje nežádoucímu úniku tepla.

Vnější izolace je zvláště výhodná díky zabránění vzniku tepelných mostů v oblasti přechodu ze suterénu do vytápěných obývacích pokojů. Kromě toho je obvodová izolace zvláště nezbytná, pokud je suterén využíván jako obytný prostor. Izolační pěna ztvrdne během několika minut po aplikaci a může být odpovídajícím způsobem dále zpracována – například může být aplikován hydroizolační nátěr, abyste dodatečně chránili budovu před vodou.

Jaké jsou výhody stříkané izolace?

  • Stříkaná pěna EXY nevyžaduje mechanické kotvení
  • Má dlouhodobou životnost a neměnné izolační parametry
  • Zabraňuje tvorbě tepelných mostů
  • Je zdravotně nezávadná, bezpečná pro alergiky a zvířata
  • Minimálně zatěžuje konstrukci budovy
  • Podložená českými certifikacemi a atesty
  • Vytvoří 100% souvislou vrstvu bez spojů
 

Fotky z realizací

Chci zateplení HONTER®

Zašleme vám nezávaznou cenovou kalkulaci, nebo za vámi ZDARMA pošleme technika na konzultaci

Co o nás říkají

NAŠI SPOKOJENÍ ZÁKAZNÍCI

Account details will be confirmed via email.